Β' ΕΠΣΚ: Ερμής Πλατανορρέματος – Κοζάνη 2004 0-2 (8η)_23/11/2014

Επιστροφή στις νίκες με διπλό για την Κοζάνη 2004

Νικηφόρα πέρασε η Κοζάνη 2004 μέσα από το Πλατανόρρεμα με σκορ 2-0 και έδωσε τέλος στο σερί δύο αρνητικών αποτελεσμάτων.
Η Κοζάνη 2004 έπαιξε έξυπνα και ήταν πολύ καλή στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, πέτυχε δύο τέρματα και έχασε κλασικές ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα.
Οι παίκτες του κ. Μανδραβέλη προηγήθηκαν στο φινάλε του Α’ μέρους και διπλασίασαν τα τέρματά τους πέντε λεπτά πριν το σφύριγμα της λήξης από τον κ. Λαζαρίδη.
φωτο του αγώνα
βίντεο του αγώνα

Α' ΕΠΣΚ: Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Μακεδονικός Κοζάνης 3-0 (10η)_23/11/2014

Πλήρωσε τη δυστοκία του ο Μακεδονικός

Νίκη «ανάσταση» πέτυχε η Αναγέννηση Πτολεμαΐδας κόντρα στον άτυχο άστοχο, με λάθη και με κακή ψυχολογία Μακεδονικό.
Μ αυτή τη νίκη τους οι γηπεδούχοι ανάσαναν ψυχολογικά και κοιτούν από δω και πέρα με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε κόντρα στη ροή του αγώνα, αλλά όχι προσβάλλοντας τη λογική. Ήταν υπερβολικό το προβάδισμα των γηπεδούχων , και το γεγονός ότι ο Μακεδονικός παρέμεινε στο μηδέν, παρά τις μεγάλες ευκαιρίες.

Β' ΕΠΣΚ: Κοζάνη 2004 - ΑΕ Άνω Κώμης (8η)_23/11/2014

Σε ανοδική πορεία η Άνω Κώμη Η εμπειρία νίκησε τα νιάτα!

Σε ανοδική πορεία βρίσκεται τις τελευταίες αγωνιστικές η ΑΕ Άνω Κώμης προχωρώντας σε μια ακόμη νίκη κερδίζοντας εκτός έδρας την πολύ νεανική ομάδα της Κοζάνης 2004 με σκορ 0-3 .
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο ποιοτικά με λίγες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.
Στο δεύτερο ημίχρονο η εμπειρία κέρδισε τα νιάτα.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να αιφνιδιάσουν με δύο γρήγορα τέρματα. Από κει και πέρα το παιχνίδι άνοιξε οι δύο αντίπαλοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες με την Άνω Κώμη όμως πιο έμπειρη να σημειώνει στις καθυστερήσεις του αγώνα και τρίτο τέρμα παίρνοντας δίκαια ακόμα ένα τρίποντο . Αξίζει να σημειώσουμε οτι η Κοζάνη 2004 χρησιμοποίησε στην ενδεκάδα στη συντριπτική πλειοψηφία παιδιά γεννημένα από το 1998 έως 2000.

Α' ΕΠΣΚ: Μακεδονικός Κοζάνης - ΑΕΠ Καραγιαννίων (9η)_23/11/2014

Σαν ...βοριάς πέρασε η ΑΕΠ Καραγιαννίων από το στρατιωτικό

Συνεχίζει την ανοδική της πορεία η ΑΕΠ Καραγιαννίων πετυχαίνοντας νέα μεγάλη νίκη 1-4 αυτή τη φορά μέσα στο στρατιωτικό κόντρα στον Μακεδονικό Κοζάνης.

Η πολύ καλή ομάδα του Γιάννη Σαμαρά είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και με καλή κυκλοφορία της μπάλας πήρε το τρίποντο αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για την συνέχεια. Ο Μακεδονικός που γνώρισε τρίτη ήττα σερί, στο πρώτο ημίχρονο (1-1) ήταν μέσα στο παιχνίδι αλλά ένα γρήγορο γκολ που δέχτηκε στο δεύτερο ημίχρονο και που αμφισβητήθηκε έντονα ως οφσάιτ τον έβγαλε έξω από τα νερά του γνωρίζοντας στη συνέχεια φυσιολογικά την ήττα !