Α' ΕΠΣΚ: ΑΜΣ Γαλατινής - Μακεδονικός Κοζάνης (23η)_ 5/03/2015

"Χρυσό " διπλό του ψυχωμένου Μακεδονικού

Ψυχωμένος και με πολύ καλή ψυχολογία ο Μακεδονικός Κοζάνης, πέτυχε μεγάλη νίκη σε κρίσιμο παιχνίδι και βελτίωσε κατά πολύ τη βαθμολογική του θέση.
Οι αριθμοί στην περίπτωση του Μακεδονικού λένε την αλήθεια για την αγωνιστική ανάστασή του.
Η ομάδα του Τάκη Καραθανάση προελαύνει αήττητη στα τελευταία 7 ματς (4 νίκες, 3 ισοπαλίες, τέρματα 11-1), ενώ συνολικά έχει 2 μόλις ήττες στα 12 τελευταία παιχνίδια από Εορδαϊκό εκτός και Φούφα εντός.
Μετά το παιχνίδι έγκυρες πληροφορίες αναφέρουν πως ο προπονητής της Γαλατινής, Τάκης Αλιατίδης, υπέβαλε την παραίτησή του.
φωτο του αγώνα
βίντεο του αγώνα

Α' ΕΠΣΚ: Μακεδονικός Κοζάνης - Μακεδονικός Σιάτιστας (22η)_ 5/03/2015

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς οι συνονόματοι

Μετά από δυνατό ματς, χωρίς να παιχτεί σπουδαίο ποδόσφαιρο σ’ ένα πολύ βαρύ γήπεδο και με αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες οι συνονόματοι Μακεδονικός Κοζάνης και Μακεδονικός Σιάτιστας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.
Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο την υπεροχή και τις ευκαιρίες οι οποίες δημιουργήθηκαν κυρίως από στημένες φάσεις.

Στο πρώτο μέρος ο γηπεδούχος Μακεδονικός καλύτερος , προηγήθηκε και είχε τρία δοκάρια !!
Στο δεύτερο ημίχρονο ο φιλοξενούμενος Μακεδονικός πήρε τα ινία του αγώνα ισοφάρισε κι έχασε κι αυτός με τη σειρά του ευκαιρίες για να γυρίσει το παιχνίδι.

Β’ ΕΠΣΚ: Κοζάνη 2004 – Δόξα Ροδιανής 1-0 (17η) 5/03/2015

Δύσκολη αλλά δίκαιη επικράτηση της Κοζάνης 2004

Ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού η νεανική ομάδα της Κοζανης 2004 πήρε μια δύσκολη αλλά δίκαιη νίκη με 1-0 απέναντι στην ανανεωμένη και ενισχυμένη στη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, Δόξα Ροδιανής .
Να σημειώσουμε το ντεμπούτο στον πάγκο της Ροδιανής ,του προπονητή Γιώργου Φερλαχίδη.

Β’ ΕΠΣΚ: Κοζάνη 2004 – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0-1 (15η) 5/03/2015