Β’ ΕΠΣΚ
Κοζάνη 2004 - Ιωνικός Βαθυλάκκου (γήπεδο Ιωνικού 3.00μ.μ.)

Β' ΕΠΣΚ: Κοζάνη 2004 -0 ΑΕ Κρανιδίων 1-0 (4η)_30/10/2014

Σε ανοδική πορεία η Κοζάνη 2004

Δεύτερη σερί νίκη για τα πιτσιρίκια του Θόδωρου Μανδραβέλη πού έπιασαν καλή απόδοση και έφτασαν δίκαια στη νίκη
Μετά το διπλό μέσα στη Ροδιανή ζευγάρωσαν τις νίκες τους επικρατώντας την ΑΕ Κρανιδίων με 1-0.
Η Κοζάνη 2004 πολύ καλύτερη στο Α΄ ημίχρονο είχε τον έλεγχο πολλές ευκαιρίες δύο δοκάρια και πέτυχε το γκολ που τελικά έκρινε και τον αγώνα
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν για την ισοφάριση είχαν με τη σειρά τους δοκάρι χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι περισσότερο
ΟΙ γηπεδούχοι ήταν προσεκτικοί στην άμυνα βγαίνοντας πολύ επικίνδυνα στην κόντρα
φωτο του αγώνα
βίντεο του αγώνα

Α' ΕΠΣΚ: Μακεδονικός Κοζάνης – ΑΣ Βελβεντό 2-1 (6η)_30/10/2014

Ανατροπή και νίκη ψυχολογίας για Μακεδονικό

Νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Μακεδονικός επί του αξιόμαχου Βελβεντού με σκορ 2-1.
Με τη νίκη του αυτή η ομάδα του Καραθανάση έφτασε στους 9 βαθμούς πετυχαίνοντας το απόλυτο στα εντός έδρας παιχνίδια του (3 στα3)
Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν μέτριο ποιοτικά με το Βελβεντό να αιφνιδιάζει τους γηπεδούχους και να παίρνει κεφάλι στο σκορ στο 17΄με τον Πιτσιάβα ,αλλά με το Μακεδονικό να δείχνει καλά αντανακλαστικά και να αντιδράει γρήγορα.
Στο 24΄ οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν με τον Αντωνόπουλο 1-1 και λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Αργυρόπουλος ,φέρνει τούμπα το ματς και σημειώνει το 2-1 σκορ που ήταν και το τελικό.

Β' ΕΠΣΚ: Δόξα Ροδιανής - Κοζάνη 2004 1-2 (4η)_19/10/2014

Δόξα Ροδιανής - Κοζάνη 2004 1-2