Β' ΕΠΣΚ: Αναγέννηση Λιβαδερού - Κοζάνη 2004 3-4 (11η)_12/12/2014

Της ανατροπής έγινε στο Λιβαδερό .. Μεγάλο διπλό οι μικροί της Κοζάνης 2004

Σε ένα συναρπαστικό ματς, με πολλές ευκαιρίες, δοκάρια , ανατροπές στο σκορ και ταχύτατες εναλλαγές συναισθημάτων, η μικροί της Κοζάνης 2004 στο τέλος έδειξαν ότι διαθέτουν μεγάλη καρδιά γύρισαν το παιχνίδι στα τελευταία δέκα λεπτά κι από 3-2 που έχαναν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με σκορ 3-4. Να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι νωρίς - νωρίς είχαν προηγηθεί με 0-2 για να το γυρίσουν προσωρινά οι γηπεδούχοι Οι δύο ομάδες από το 30΄έπαιξαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Μίχου Γ΄ για το Λιβαδερό και του Γεωργιάδη για την Κοζάνη 2004. Οι φιλοξενούμενοι εξέφρασαν πολλά παράπονα στον διαιτητή κ. Σουλίδη για την αποβολή του Γεωργιάδη υποστηρίζοντας ότι ήταν πέρα για πέρα άδικη.

Α' ΕΠΣΚ: Αλιάκμων Αιανής – Μακεδονικός Κοζάνης 3-1(12η)_12/12/2014

Νίκη ανάσα για την Αιανή Ήττα μπελάς για τον Μακεδονικό

Νίκη ανάσα πέτυχε ο Αλιάκμων Αιανής κόντρα στον Μακεδονικό με σκορ 3-1
Έγινε ένα καλό ποιοτικά παιχνίδι ,με αρκετές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, δυνατό, με καθαρές μονομαχίες ,4 γκολ και δύο δοκάρια (ένα για κάθε ομάδα)
Οι γηπεδούχοι παίζοντας με πάθος κατάφεραν να φτάσουν δίκαια στο σημαντικό τρίποντο και να αισιοδοξούν από δω και πέρα για ακόμα καλύτερες ημέρες
Από την άλλη ο Μακεδονικός προδόθηκε από τα αμυντικά λάθη τα οποία ήταν η αιτία το ισόπαλο 1-1 του πρώτου ημιχρόνου να γίνει 3-1 και να τον βάλει σε βαθμολογικούς μπελάδες.
φωτο του αγώνα
βίντεο του αγώνα

Διαμαρτυρία για την διαιτησία του κ. Καρατέρπου..29/11/2014

Ζητάει την εξαίρεσή του από τα παιχνίδια της ομάδας
Ας στερηθούμε τα "άριστα "σφυρίγματά του ..

Ανακοίνωση για τη διαιτησία του κ. Καρτέρπου εξέδωσε ο Μακεδονικός Κοζάνης :
Ο Μακεδονικός Κοζάνης συγχαίρει τον διαιτητή κύριο Καρατέρπο για την πολύ καλή διαιτησία που κατά τον ίδιο νομίζει ότι είχε στο παιχνίδι μας κόντρα στην ΑΕΚ.
Όχι δε θα διαμαρτυρηθούμε για τα συνεχή φάουλ που έδινε εις βάρος μας βάζοντας μας συνέχεια μέσα στην περιοχή μας.

Α' ΕΠΣΚ: Μακεδονικός Κοζάνης – ΑΕ Κοζάνης 1-1 (11η)_29/11/2014

Ισόπαλο το Κοζανίτικο ντέρμπι

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το τοπικό κλασικό ντέρμπι μεταξύ του Μακεδονικού Κοζάνης και της ΑΕ Κοζάνης.
Το παιχνίδι παρά την κρισιμότητα του είχε πάθος και δυνατές αλλά καθαρές μονομαχίες. Ο Μακεδονικός που τα έχει με την τύχη του δημιούργησε πιο κλασικές ευκαιρίες και θα μπορούσε να είχε καθαρίσει σε δύο περιπτώσεις το παιχνίδι με την ΑΕΚ από την άλλη πλευρά να χάνει στις αρχές του Β΄ ημιχρόνου την ευκαιρία να ισοφαρίσει και στο τέλος να δείχνει τα ψυχικά αποθέματα και να παίρνει τον βαθμό.