Β' ΕΠΣΚ: Δόξα Ροδιανής - Κοζάνη 2004 1-2 (4η)_19/10/2014

(σκόρερ Παπακώστας, Νίκος)

Α' ΕΠΣΚ: Αναγέννηση Εράτυρας - Μακεδονικός Κοζάνης 4-0 (5η)_19/10/2014

Ξέσπασε η Εράτυρα

Αναγέννηση για την Εράτυρα που θύμισε με την απόδοσή της την περσινή πολύ καλή ομάδα
Οι παίκτες του κ. Βικιάρη πιάνοντας στο μεγαλύτερο διάστημα πολύ καλή απόδοση πήρε τη νίκη με το ευρύ 4-0 και διέλυσε τα όποια σύννεφα άρχισαν να μαζεύονται.
Από την άλλη ο Μακεδονικός αν εξαιρέσει κανείς το πρώτο δεκάλεπτο που απείλησε ,στη συνέχεια η απόδοσή του έπεσε κατακόρυφα κάνοντας την πιο άσχημη φετινή εμφάνισή του.
φωτο του αγώνα
βίντεο του αγώνα

Β' ΕΠΣΚ: Κοζάνη 2004 - Έλατος Ελάτης 2-2 (3η)_19/10/2014

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν Κοζάνη 2004 και Ελάτη στα πλάισια της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας ΕΠΣ Κοζάνης.
Η Κοζάνη 2004 πήρε τον πρώτο της πόντο απέναντι στην Ελάτη η οποία στα τρία παιχνίδια που έδωσε έχει ισάριθμες ισοπαλίες

Οι γηπεδούχοι ναι μεν καλύτεροι, πλήρωσαν την απειρία τους και την αστοχία τους στην τελική προσπάθεια.
Δύο φορές οι νεαροί παίκτες του Μανδραβέλη αιφνιδιάστηκαν στην αρχή των ημιχρόνων, από τους πιο έμπειρους αντιπάλους τους , αλλά και δύο φορές αντέδρασαν, έφεραν το παιχνίδι στα ίσα ,και έχασαν πολλές ευκαιρίες για να πάρουν ακόμα και τη νίκη.

Α' ΕΠΣΚ: Μακεδονικός Κοζάνης – ΑΜΣ Γαλατινής 1-0 (4η)_19/10/2014

Δύσκολα χάνει ... δύσκολα κερδίζει ο Μακεδονικός Αγχωτική νίκη με 2-1 κόντρα στην Γαλατινή
Αγχωτική νίκη με σκορ 2-1 απέναντι στην σκληροτράχηλη Γαλατινή πήρε ο Μακεδονικός στο στρατιωτικό γήπεδο φτάνοντας έτσι στους έξι βαθμούς με τη Γαλατινή να παραμένει για άλλη μια αγωνιστική χωρίς νίκη και στον έναν βαθμό.
Το συμπέρασμα που βγαίνει σ αυτές τις 4 αγωνιστικές για την ομάδα του Καραθανάση είναι πως δύσκολα χάνει αλλά κι από την άλλη οι νίκες του είναι αγχωτικές.
Είναι χαρακτηριστικό οι δύο ήττες εκτός έδρας είναι με το ίδιο σκορ 1-0 αλλά και οι δύο νίκες στην έδρα του είναι κι εδώ μ’ ένα γκολ, διαφορά (1-0 κ 2-1)
Από την άλλη η Γαλατινή αν εξαιρέσει κανείς το παιχνίδι με τον Εορδαϊκό που γνώρισε βαριά ήττα τα υπόλοιπα τρία τα πάλεψε με δύο ήττες και μία εκτός ισοπαλία.